Jaka zabawka zainteresuje chłopca

Każdy mniejszy i większy odkrywca świata lubi zabawę. Taki zakup jest uniwersalnym pomysłem na prezent dla dzieci od malucha po nastolatka. W zależności od wieku chłopca należy dopasować wybór odpowiedniej zabawki. Pod uwagę warto wziąć, przede wszystkim, zainteresowania dziecka. 

Jakie zabawki dla chłopców?

Wybór zabawki dla chłopców może stanowić wyzwanie, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele kategorii zabawek.

Dla chłopców od około 3 roku życia dobrym pomysłem może być wybór:

– zabawki interaktywnej, śpiewającej piosenki lub wykonującej jakieś ruchy (jak na przykład tańczące zwierzątka itp.),

– drewniane klocki, które stworzą doskonałą okazję do nauki precyzji i konstruowania,

– klocki LEGO Duplo, rozwijające logiczne myślenie i kreatywność,

– pluszaki, które mogą służyć do odgrywania scen, pomocy w okazywaniu emocji oraz ukojeniu i wyciszeniu malucha.

Starszym chłopcom z pewnością spodobają się tradycyjne zestawy LEGO, które potrafią pochłonąć młodych budowniczych na wiele godzin. Oprócz cierpliwości i precyzji, rozwijają wyobraźnię i stwarzają pole do nauki samodzielnego tworzenia. Doskonałym pomysłem dla fanów motoryzacji są sterowane pojazdy, zarówno samochody jak i latające samoloty. A dla wielbicieli dinozaurów figurki. Zabawki dla chłopców to także różnego rodzaju gry: planszowe, karciane, logiczne. Mogą stać się one okazją do spędzenia czasu z rodziną lub uatrakcyjnienia spotkań ze znajomymi. Uczą logicznego myślenia, szukania rozwiązań i dążenia do celu. Jest to uniwersalny i atrakcyjny pomysł na spędzenie czasu wolnego.

Co na dwór?

Jedną z innych kategorii są zabawki przeznaczone do spędzenia czasu na zewnątrz. Jeśli dziecko nie jest przekonane do aktywności poza domem, warto je do tego zachęcić, na przykład za pomocą kolorowej piłki, lub z motywem ulubionego bohatera. Mogą wykorzystać ją do gry w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę czy też rzucać w dal. Można użyć piłki do samodzielnej oraz zespołowej formy spędzenia czasu. Dobrym wyborem jest także tradycyjna skakanka lub guma do grania. Maluchom spodoba się wiaderko z łopatkami do piaskownicy, troszkę starszym jazda traktorkiem po ogrodzie a nastolatkom gra w gry karciane na kocu.