Zapraszamy rodziców dzieci z SM oraz młodych pacjentów do uczestnictwa w pierwszej ogólnopolskiej konferencji “SM u dzieci i młodych dorosłych”, która odbędzie się 30 marca w sali konferencyjnej Dziecięcego Szpitala Klinicznego przy ulicy Żwirki i Wigury 63A w Warszawie. Konferencja podzielona jest na dwie równoległe części. Pierwsza skierowana jest głównie do rodziców i składa się z wykładów różnych specjalistów (neurologów, dietetyków, neuropsychologa, psychologa, lekarza rehabilitacji).  Pełna agenda tej części znajduje się tu. Mogą w niej uczestniczyć także młodzi pacjenci, ale jeśli woleliby inne aktywności ,w sali obok przygotowaliśmy: prezentację ciekawych ćwiczeń fizycznych i treningów poznawczych, również z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości, spotkanie z młodą osobą z SM, z psychologiem, możliwość podzielenia się własnymi doświadczeniami (dla chętnych).

Udział w konferencji jest bezpłatny. Osoby chętne do wzięcia udziału prosimy o kontakt na: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Lub telefonicznie: 22 127 48 50

W zgłoszeniu proszę podać informację, w jakim wieku jest dziecko i czy również będzie uczestniczyło w konferencji.

Przydatne informacje:

1)      Do koga skierowana jest konferencja?

è Adresatem konferencji są rodzice dzieci z SM i młodzi pacjenci z SM.

2)      Jaka jest granica wieku uczestników?

è Do udziału zapraszamy osoby z SM do 20 roku życia. Konferencja jest skierowana również do rodziców dzieci do 20 roku życia włącznie.

3)      Mieszkam daleko, będzie mi trudno dojechać do Warszawy tylko na jeden dzień.

è Dla osób mieszkających w dużej odległości  od Warszawy, dla których przyjazd wiąże się z dużymi kosztami, jesteśmy w stanie zapewnić jeden nocleg. Liczba noclegów jest ograniczona, prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się.

4)      Moje dziecko jest starsze, dlaczego nie mogę wziąć udziału w konferencj?

è Tematem konferencji jest SM wieku rozwojowego nie SM w ogóle, dlatego jeśli Twoje dziecko jest starsze, przekazywane informacje mogą być nieadekwatne.

5)      Nie jestem rodzicem, ale bliskim krewnym. Czy też mogę wziąć udział w konferencji?

è Jeśli jesteś krewnym (babcią/dziadkiem/ciocią/wujkiem/rodzeństwem/kuzynostwem) młodej osoby z SM, także możesz wziąć udział w konferencji. Szczególnie jeśli rodzice nie mogą uczestniczyć osobiście. Rodzice maja jednak pierwszeństwo przy ubieganiu się o sfinansowanie noclegu.